Standings

GRC Boys Basketball

Braham 13-0, 17-3; Hinckley-Fin. 9-3, 10-8; Pine City 8-5, 11-10; Aitkin 7-5, 9-10; Rush City 6-6, 7-10; Isle 5-7, 10-11; Onamia 4-8, 8-12; East Central 3-8, 7-11; Ogilvie 0-12, 0-19.

GRC Girls Basketball

Braham 11-0, 17-1; Isle 7-1, 15-1; Aitkin 8-3, 13-5; Rush City 6-4, 8-6; East Central 5-4, 6-8; Ogilvie 3-7, 6-10; Onamia 2-8, 3-12; Hinckley-Fin. 1-8, 2-13; Pine City 1-9, 1-16.

GRC Wrestling Finals

Aitkin 269.5, Rush City-Braham 167, Mille Lacs 165, Pine City-HF 149, Cloquet-Esko 126, Ogilvie 77

Mississippi 8 Boys Basketball

East: St. Francis 9-2, 17-5; Cambridge-Isanti 4-5, 12-8; Chisago Lakes 3-7, 8-13; North Branch 2-8, 7-14; Princeton 1-8, 6-13.  West: Buffalo 10-0, 17-5; St. Michael-Alb. 8-3, 11-10; Big Lake 6-5, 14-7; Rogers 4-6, 9-12; Monticello 4-7, 10-11.

Mississippi 8 Girls Basketball

East: Chisago Lakes 6-2, 15-3; Cambridge-Isanti 5-3, 10-8; Princeton 2-6, 8-10; North Branch 1-6, 9-9; St. Francis 1-7, 5-13.  West: St. Michael-Alb. 9-0, 15-4; Monticello 7-2, 15-5; Rogers 5-4, 12-8; Buffalo 5-3, 11-8; Big Lake 0-8, 3-15.

Mississippi 8 Boys Hockey

Rogers 9-1, 16-6-1; Buffalo 9-2, 14-7-2; Monticello-AML 8-5, 14-10; Chisago Lakes 7-3, 16-8; St. Michael-Alb. 6-5, 11-11-1; Princeton 5-5, 11-11; St. Francis 3-8, 7-16; Cambridge-Isanti 1-10, 3-20; North Branch 0-9, 3-19.

Mississippi 8 Girls Hockey

FINAL: Buffalo 9-0, 12-12-1; N.Wright County 7-2-2, 13-9-3; Rogers 7-3-2, 12-10-3; Princeton-Big Lake-Becker 3-6-1, 14-10-1; Chisago Lakes 3-7-1, 9-13-1; St. Francis-NB 3-6-2, 9-11-5; Cambridge-Isanti-Mora-Pine City 1-9, 5-19.

Mississippi 8 Wrestling

East: Cambridge-Isanti 4-1, 19-3; St. Francis 3-2, 12-12; Chisago Lakes 3-2, 11-8; Princeton 1-4, 9-11; North Branch 0-4, 1-15.  West: St. Michael-Alb. 5-0, 20-3; Monticello 4-1, 9-7; Big Lake 2-3, 5-8; Rogers 2-3, 16-5; Buffalo 0-5, 9-13.

Mississippi 8 Gymnastics

???North Branch 6-0; Cambridge-Isanti 7-1; Big Lake 6-1; Buffalo 3-3; Monticello 4-3; St. Francis 3-4; Chisago Lakes 2-4; St. Michael-Alb. 0-7; Princeton 0-7.

Section 7AA Boys Swim & Dive

XXBlaine 424, Anoka 326, Andover 318, Duluth East 238.5, Forest Lake 234, Champlin Park 224, Coon Rapids 186, Cambridge-Isanti 152.5.

up arrow